+48 799 703 030

Działki budowlane na sprzedaż Kalisz i okolice

Profesjonalne pośrednictwo.
Sprzedaż gruntów ornych.


Witaj. Skoro rozglądasz się za ziemią budowlaną może oznaczać to, że w niedalekiej przyszłości będziesz posiadaczem gruntu. Nie każdy nowy nabywca musi wiedzieć krok po kroku jak wygląda zakup działki budowlanej. W przypadku zatrudnieniu agencji pośrednictwa dowiesz się co sprawdzić i co dalej w tym procesie.


Przytoczymy tutaj przykład ostatnio zadanego pytania przez klienta biura, który miał już gotowy projekt ale nie miał działki. Wymóg dla zakupu gruntu pod budowę polegał na tym, że na poszukiwanej działce do 1000 metrów ma zmieścić się dom w zabudowie bliźniaczej, a właściwie to dwa budynki. Można zauważyć tutaj, że nie jest to najtrudniejsze zadanie, ponieważ rachunek twierdzi, że na każdej połowie tj. 500 metrów musi zmieścić się jeden


W naszej ofertowej galerii pewna pani znalazła działkę budowlaną 950 m., na Kaliskim Chmielniku. Grunt idelanie pasowałby pod wymarzone miejsce do zamieszkania, jednak w założonym planie strony poszukującej na tej ziemi mają stanąć dwa budynki bliźniacze. Po otrzymaniu od sprzedającego mapki geodezyjnej oraz rzutu z wyrysu nieruchomości, zauważono że działka ma nieregulany kształt. Jej szerokość to 40 metrów, z drugiej to 20 metrów. W przypadku postawienia jednego budynku nie było by problemu, ale o ten projekt trzeba powalczyć.


Jako pośrednicy podpowiadamy co jest potrzebne do zakupu ziemi i zaleznie od projektu gdzie zakupić działkę budowlaną. Ustalenie informacji niezbędnych dla transakcji trwa, ale to nie wszystko ponieważ w tej opisywanej sytuacji jest jeszcze walka o inne kwestie jak zakup działki nieuzbrojonej. W tej kwestii jest to problem tylko w części do rozwiązania, ponieważ właściciele posesji zakupionych w pierwszej lini zabudowy mają już owe media doprowadzone. Do drugiej linii zabudowy, jakieś 60 metrów należy podpiąć kanalizę, wode, prąd i gaz. A koszta?


Na szczęście dla strony zaintersowanej koszt rozszedł się już po sąsiadach. Nowego nabywcę czeka dostarczenie łączy do swojej działki. W tym przypadku będzie to około 10 tysięcy złotych, ale jest to wyłącznie hipotetyczna, przybliżona kalkulacja. To nie wszystko. Cena za nieruchomość w tym rejonie waha się między 110 a 190 zł za metr kwadratowy gruntu. Przygotowywana do zakupu ziemia to akurat ta wyższa granica. Dlaczego akurat tak?


Do każdej jednej działki budowlanej musi prowadzić droga dojazdowa. Do gruntów w drugiej linii zabudowy musi prowadzić droga wewnętrzna. W tym przypadku zainteresowani zakupem ziemi w tej właśnie lokalizacji muszą to brać pod uwagę. Jest to kwestia decyzji natomiast należy podkreślić, że cena jest też sugerowana przez rzeczoznawcę i jest tu po prostu rozsądna. Są miejsca jak Chmielnik, Wojciechówka, czy Dobrzec gdzie ziemia kosztuje po 200 zł za metr. To dana na rok 2021, która wyraźnie mówi że popyt na te miejsca wcale nie słabnie.


Działki budowlane z hipoteką nie stanowią tutaj żadnego problemu. Zorganizujemy kredyt na zakup działki budowlanej i budowę domu. Klient dowie się również gdzie zgłosić zakup działki budowlanej, a także jakie będą potrzebne dokumenty do notariusza. Zadbamy o wszystkie szczegóły, a Ty będziesz mieć spokojniejszą głowę.
     
Poszukujesz ofert?
Ta strona używa plików cookies w celu uspawniania funkcjonalności witryny         
Akceptuję