+48 799 703 030

Jak sfinansować zakup nieruchomości w Kaliszu? Mieszkanie z kredytem

zdjecie przedstawia umowę między zamawiającym a pośrednikiem nieruchomości

Kredyt hipoteczny na mieszkanie

Brak pieniędzy to największy problem przy kupnie mieszkania. Przy finansowaniu zakupu mieszkania najczęściej trzeba sięgnąć po wsparcie do banku, czyli wejść w tak zwany kredyt hipoteczny. Przed prośbą banku o pomoc należy przygotować podstawowe warunki.

  • Trzeba wykazać zdolność kredytową, określającą m.in. wysokość zarobków kredytobiorcy
  • Rodzaj umowy na jakiej zatrudniona jest osoba wnioskująca
  • Informacje o osobach na utrzymaniu
  • Inne zobowiązania finansowe
  • Posiadać wkład własny w wysokości 20% wartości zakupu mieszkania

Należy wiedzieć, że banki podchodzą indywidulnie do każdego kredytobiorcy. Niektórym placówkom wystarczy 10 % wkładu, natomiast resztę wkładu bank ubezpiecza, a kto płaci za ubezpieczenie jest formą umowną. Można skorzystać z pożyczki hipotecznej, jednak w tym przypadku trzeba być właścicielem innej własności nieruchomej, jest to też droższe rozwiązanie. Minusem jest to, że przy kredycie hipotecznym należy wiedzieć już jakie mieszkanie nas interesuje.

Pożyczka hipoteczna na mieszkanie

Pożyczka hipoteczna bywa mylona z kredytem hipotecznym jednak sprawa jest zasadnicza. Drugi przypadek pozwala wziąć pożyczkę na większą sumę i różne cele, jednak pod zastawem hipotecznym , czyli trzeba być już właścicielem nieruchomości. Wkład własny jest większy niż w przypadku kredytu hipotecznego. Pożyczka jest rozwiązaniem dużo tańszym od kredytu gotówkowy.

Kto pomoże uzyskać kredyt na mieszkanie w Kaliszu?

Antczak Nieruchomości - firma pośrednicząca w zakupie mieszkań może pomóc w organizacji kredytu na mieszkanie. Pośrednicząc w przy kupnie podpowiemy do którego banku udać się najlepiej. Wskażemy, który finansista przygotuje najlepszą umowę na kredyt hipoteczny albo pożyczkę hipoteczną. Dzięki współpracy z nami otrzymasz dostęp do najlepszych finansistów, tak by koszta kredytu były jak najmniejesze.

Publikacje eksperckie

Zapraszamy..

Ta strona używa plików cookies w celu uspawniania funkcjonalności witryny      
Akceptuję