Kredyt hipoteczny na mieszkanie, dom, czy działkę pod budowę domu.

Brak pieniędzy wydaje się problemem przy kupnie nieruchomości. Przy finansowaniu zakupu mieszkania, domu, czy innych inwestycji, najczęściej trzeba sięgnąć po wsparcie do banku, czyli wejść w tak zwany kredyt hipoteczny. Przed prośbą banku o pomoc należy przygotować podstawowe warunki.

  • Trzeba wykazać zdolność kredytową, określającą m.in. wysokość zarobków kredytobiorcy.
  • Rodzaj umowy na jakiej zatrudniona jest osoba wnioskująca.
  • Informacje o osobach na utrzymaniu.
  • Inne zobowiązania finansowe.
  • Posiadać wkład własny w wysokości 20% wartości zakupu.

Należy wiedzieć, że banki podchodzą indywidulnie do każdego kredytobiorcy. Niektórym placówkom wystarczy 10 % wkładu, natomiast resztę wkładu ubezpiecza bank, a kto płaci za ubezpieczenie jest formą umowną. Można skorzystać z pożyczki hipotecznej, jednak w tym przypadku trzeba być właścicielem innej własności nieruchomej, jest to też droższe rozwiązanie. Minusem jest to, że przy kredycie hipotecznym należy wiedzieć jakie mieszkanie nas interesuje, oraz przygotować i podpisać umowę przedwstępną na zakup tej nieruchomości.

Pożyczka hipoteczna na mieszkanie lub dom?

Pożyczka hipoteczna bywa mylona z kredytem hipotecznym jednak sprawa jest zasadnicza. Drugi przypadek pozwala wziąć pożyczkę na większą sumę i różne cele, jednak pod zastawem hipotecznym , czyli trzeba być już właścicielem nieruchomości. Wkład własny jest większy niż w przypadku kredytu hipotecznego. Pożyczka jest rozwiązaniem dużo tańszym od kredytu gotówkowy, ale mamy jeszcze więcej możliwości, i propozycję wsparcia w najnowszym projekcie finansowania zakupu pierwszej nieruchomości, na kredyt, na korzystnych warunkach kredytowania, z oprocentowaniem 2 %, przez pierwsze 10 lat spłat, w rządowym programie z gwarancją, o nazwie: "Bezpieczny Kredyt 2 procent".