Na sprzedaż dwór z połowy XIX wieku & pod Kaliszem

dworek na sprzedaz pod Kaliszem
sprzedaz dworu
pałac na sprzedaz
Dworki w Polsce
pałac na sprzedaż
okolice dworku
krajobraz ziemski
klasyczne dworki w Polsce


Opis dworu:

  • Klasyczny dwór z połowy XIX wieku wsparty na 4 pokaźny kolumnach został wzniesiony przez Włodzimierza Radolińskiego, a następnie poszerzony o południowo- zachodnia przybudówkę i frontowy portyk przez Witolda Garczyńskiego. Historia obiektu jest dość krótka. Po 1945 roku majątek został rozparcelowany i faktycznie rozszabrowany. Właścicieli wypędzono.
  • Po nabyciu przed kilkunastoma laty inwestycji od ostatnich żyjących spadkobierców Józefa Gralińskiego, stan zastany to ruina, stąd bardziej celowym byłoby wyburzenie i odbudowa. Jednakże decyzja zapadła że będzie to remont. Z czasem oprócz remontu dworu, inwestor systematycznie powiększał teren parku poprzez odkupywanie sąsiednich gruntów, które przed reformą rolną tworzyły park wokół dworu.
  • Stan obecny dworu to powierzchnia użytkowa 2000 mk oraz 9,9 hektarowy park, który wielkością dorównuje przedwojennemu. Wkraczając do wnętrz obecnego dworu, widzimy skrupulatne i pieczołowicie odrestaurowane wnętrza z połowy XIX wieku. Wyjątkowa sztukateria, dobór obrazów, lamp żyrandoli i mebli antyków pozwala na przeniesienie się do historycznych wnętrz z tamtego okresu świetności dworu. Obecny dwór można uznać za luksusową rezydencję, która przystosowana jest do teraźniejszego użytkowania.
  • Do dyspozycji pozostaje sala rekreacyjna w pełni klimatyzowana, sala bilardowa, sala kinowa, siłownia, garaż z 3 odrębnymi wjazdami, garaż do sprzętu ogrodniczego oraz 2 odrębne mieszkania dwupoziomowe z pokaźnymi tarasami, ( wykorzystane poddasze oraz pierwsze piętro dworu). W całym obiekcie funkcjonuje ogrzewanie podłogowe oraz do dyspozycji pozostają 3 kominki. Teren całej inwestycji jest otoczony wysokim murem, zapewniając tym samym intymność i bezpieczeństwo. Na całym terenie parku funkcjonuje najnowocześniejszy system monitoringu.

Lokalizacja:

  • Otaczający 9,9 hektarowy park, to zbiór drzew, wielu pomników przyrody, urokliwie zatopiona altana parkowa, może być wyjątkowym miejscem wytchnienia w otoczeniu pięknych drzew i w towarzystwie śpiewających ptaków. Staw z piękną fontanną w bezpośrednim sąsiedztwie amatorskiego pola golfowego to kolejne miejsce idealne na relaks.


  • Powyższa oferta nieruchomości ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Ta strona używa plików cookies w celu uspawniania funkcjonalności witryny         
Akceptuję